Apartmány

Apartmány Na Špejcharu nabízí ubytování pro 12-14 osob. Každý apartmán s dispozicí 3+kk má 2 ložnice s manželskou postelí a jedním lůžkem, v případě potřeby je možnost přistýlky. V přízemí se nachází obývací pokoj/společenská místnost s jídelním koutem a kompletně vybavenou kuchyní. Dále se v přízemí nachází jedno WC. V prvním patře se nachází jedna ložnice se třemi lůžky a prostorná koupelna se sprchovým koutem a dvěmi umyvadly a oddělené WC, šatna a technická místnost,  v podkroví se pak nachází relaxační galerie a druhá ložnice se třemi lůžky.

Oplocená zahrada kolem špejcharu nabízí klidnou a ničím nerušenou relaxaci a v případě Vašeho zájmu si můžete připravit něco dobrého k jídlu na venkovním grilu a posedět na terase, na kterou v podvečer příjemně svítí zapadající slunce. Pro bezpečné uskladnění Vašich kol je k dispozici prostorná uzamykatelná kolárna. Parkovací stání jsou přímo před apartmány.

 

O názvu obce Stříbřec slovy básníka:

"Bílá stavení, odrážející své štíty pod
korunami jasanů v stříbrné hladině rybníčků,
Kostelní věž a pod hrází kovárna, to je
Stříbřec, jehož jméno mohl vymyslet jenom básník."

Nejstarší písemné záznamy o obci Stříbřec spadají do období vlády Karla IV. přibližně kolem roku 1370. Obec Stříbřec leží v kraji rybníků, vzdálená 8 km od města Třeboně. Byly to právě ty stříbrné hladiny rybníků, které dali vesnici toto poetické jméno. Obec Stříbřec leží uprostřed CHKO Třeboňsko, na břehu řeky Lužnice, jejíž voda napájí většinu nejvýznamnějších rybníků na Třeboňsku.

Stříbřec a jeho okolí je nejen velice populárním turistickým útočištěm, ať cyklistů či pěších vyznavačů krás přírody, ale také a především místem s největší hustotou rybničních ploch na Třeboňsku a tím pádem všech možných, leckdy i velmi vzácných, druhů vodních živočichů a vodního ptactva.

Krásy tohoto okolí si kdysi velmi oblíbila i známa operní pěvkyně Ema Destinnová, která často rybařila na rybnících rodiny Hofbauerových, se kterými udržovala pevné přátelské vztahy. Na její památku zde nechal rybníkář Vladimír Hofbauer, její věrný přítel, postavit pomník, jenž je každoročně navštěvován stovkami turistů.