Apartmány

Apartmány Na Špejcharu nabízí ubytování celkem až pro 25 osob. Celý objekt je rozdělen na dvě přilehlé budovy.

Kamenná budova "ŠPÝCHAR" má jeden společný vchod pro dva totožné šestilůžkové apartmány. Každý apartmán s dispozicí 3+kk má 2 ložnice s manželskou postelí a jedním  samostatným lůžkem. V přízemí každého z apartmánů se nachází obývací pokoj/společenská místnost s jídelním koutem a kompletně vybavenou kuchyní. Dále se v přízemí nachází jedno WC. V prvním patře se nachází jedna ložnice a prostorná koupelna se sprchovým koutem a dvěmi umyvadly a oddělené WC, v podkroví se pak nachází relaxační galerie a druhá ložnice.

O 100 let mladší sousední budova nabízí dva oddělené apartmány. Jedním je čtyřlůžkový studiový apartmán "STODOLA", a jak už z názvu vyplývá, byl původně stodolou. V dnešní době ho můžeme nazvat studiovým apartmánem také proto, že má vysoký strop a zajímavě řešené spaní na tzv.hambálkách (což je dřevěné patro se s níženým stropem. Toto místo je vyhledávané hlavně dětmi. V přízemí apartmánu se pak nachází manželské lůžko, obývací pokoj s kamny, koupelna s WC a plně vybavená kuchyň. Druhý devítimístný apartmán nazýváme "DVOJAPARTMÁN". Je tedy ideálním místem pro dvě spřátelené rodiny nebo skupinu přátel. V tomto apartmánu je sdílená prostorná plně vybavená kuchyň, velký jídelní stůl a obývací část s krbem. Ke kuchyni je dále k dispozici spíž a WC. V prvním patře se pak nachází dva apartmány. Každý má samostatnou koupelnu s WC. První pokoj je čtyřlůžkový a náleží mu také prostorná šatna. Druhý pokoj má dvě ložnice - jedna ložnice má dvoulůžko, druhá ložnice má manželskou postel a jednolůžko. I k tomuto pokoji náleží prostorná šatna.

Oplocená zahrada kolem špejcharu je společná pro všechny čtyři apartmány a nabízí klidnou a ničím nerušenou relaxaci. Zároveň disponuje několika oddělenými zónami pro případ , že chcete vyhledat soukromí. V případě Vašeho zájmu si můžete připravit něco dobrého k jídlu na venkovním grilu a posedět na terase, na kterou v podvečer příjemně svítí zapadající slunce nebo si dopřát venkovní saunu. Pro bezpečné uskladnění Vašich kol je k dispozici prostorná uzamykatelná kolárna. Parkovací stání jsou přímo před apartmány.

 

O názvu obce Stříbřec slovy básníka:

"Bílá stavení, odrážející své štíty pod
korunami jasanů v stříbrné hladině rybníčků,
Kostelní věž a pod hrází kovárna, to je
Stříbřec, jehož jméno mohl vymyslet jenom básník."

Nejstarší písemné záznamy o obci Stříbřec spadají do období vlády Karla IV. přibližně kolem roku 1370. Obec Stříbřec leží v kraji rybníků, vzdálená 8 km od města Třeboně. Byly to právě ty stříbrné hladiny rybníků, které dali vesnici toto poetické jméno. Obec Stříbřec leží uprostřed CHKO Třeboňsko, na břehu řeky Lužnice, jejíž voda napájí většinu nejvýznamnějších rybníků na Třeboňsku.

Stříbřec a jeho okolí je nejen velice populárním turistickým útočištěm, ať cyklistů či pěších vyznavačů krás přírody, ale také a především místem s největší hustotou rybničních ploch na Třeboňsku a tím pádem všech možných, leckdy i velmi vzácných, druhů vodních živočichů a vodního ptactva.

Krásy tohoto okolí si kdysi velmi oblíbila i známa operní pěvkyně Ema Destinnová, která často rybařila na rybnících rodiny Hofbauerových, původních majitelů Apartmánů Na Špejcharu, se kterými udržovala pevné přátelské vztahy. Na její památku zde nechal rybníkář Vladimír Hofbauer, její věrný přítel, postavit pomník, jenž je každoročně navštěvován stovkami turistů.